Aventics 5794670620 3/2-Wegeventil, Serie 579
€73.96
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5794670620
Manufacturer Nr.
5794670620
Aventics 5794670620 3/2-Wegeventil, Serie 579
Frequently Bought Together
-
This Item:
€73.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5792610620 3/2-Wegeventil, Serie 579
€83.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5792575220 3/2-Wegeventil, Serie 579
€55.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| Elektrische Schnittstelle | ISO 15217, Form C |
| Anschluss Ausgang | Ø 8x1 |
| Nenndurchfluss Qn | 850 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Eingang | Ø 8x1 |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | V579-3/2NC-DA08-024DC-04-EV4-EXT-LED |
| Manufacturer Nr. | 5794670620 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.110000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
-
Aventics 5811172450 (V581-5/2SR-230AC-I1-1CNO-LBX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 1€109.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5811670430 (V581-5/2AR-230AC-I1-ACNO-HNX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 1€109.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R402002306 (Valve Body V581-5/2DP-I2-P-D) Ventilgehäuse, ohne Deckel€156.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










