Aventics 5727565280 5/4-Wegeventil, Serie 740
€390.67
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5727565280
Manufacturer Nr.
5727565280
Aventics 5727565280 5/4-Wegeventil, Serie 740
Frequently Bought Together
-
This Item:
€390.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5727415302 5/2-Wegeventil, Serie 740
€138.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5727410220 5/2-Wegeventil, Serie 740
€197.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Handhilfsbetätigung | nicht rastend |
| Anschluss Ausgang | Ø 10x1 |
| Nenndurchfluss Qn | 950 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | M14x1 |
| Anschluss Eingang | Ø 10x1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 3 bar |
| Elektrische Schnittstelle | EN 175301-803, Form A |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 230 V |
| Betriebsspannung V AC 60Hz | 230 V |
| SAP-Kurztext | V740-5/4CC-DI08-230AC-07 |
| Manufacturer Nr. | 5727565280 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.500000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 5812260130 (V581-5/2DS-024DC-I2-2P15-LUA-P) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2€181.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0820228101 (DISTRIBUTEUR DIST ISO2 PN 5/3C) 5/3-Wegeventil, Serie IS12, Größe 2€174.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0820228103 (DISTRIBUTEUR DIST ISO2 PN 5/3C) 5/3-Wegeventil, Serie IS12, Größe 2€174.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5812262130 (V581-5/2DS-024DC-I2-2P15-LUA-P) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2€181.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost






