Aventics 5728415420 (V840-4/2DS-DI04-024AC-03) 4/2-Wegeventil, Serie 840
€117.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5728415420
Manufacturer Nr.
5728415420
Aventics 5728415420 (V840-4/2DS-DI04-024AC-03) 4/2-Wegeventil, Serie 840
Frequently Bought Together
-
This Item:
€117.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5728415480 (V840-4/2DS-DI04-230AC-03) 4/2-Wegeventil, Serie 840
€115.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5728460420 (V840-4/2DS-DA06-024DC-03) 4/2-Wegeventil, Serie 840
€128.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Anschluss Ausgang | Ø6x1 |
| Nenndurchfluss Qn | 200 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | Ø6x1 |
| Anschluss Eingang | Ø6x1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.8 bar |
| Elektrische Schnittstelle | EN 175301-803, Form C |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 24 V |
| Betriebsspannung V AC 60Hz | 24 V |
| SAP-Kurztext | V840-4/2DS-DI04-024AC-03 |
| Manufacturer Nr. | 5728415420 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.155000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 1823373003 (CP1-S-NW10-G012-IN) Kupplungsstecker, Serie CP1€7.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1823373040 (QR2-S-RPN-M005-DA06) Serie QR2-S Standard€2.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1823373038 (QR2-S-RPN-M005-DA04) Serie QR2-S Standard€2.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1823373039 (QR2-S-RPN-M005-DA05) Serie QR2-S Standard€2.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost








