Aventics 5728465470 (V840-4/2DS-DA06-110AC-03) 4/2-Wegeventil, Serie 840
€134.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5728465470
Manufacturer Nr.
5728465470
Aventics 5728465470 (V840-4/2DS-DA06-110AC-03) 4/2-Wegeventil, Serie 840
Frequently Bought Together
-
This Item:
€134.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5728465680 (V840-4/2DS-DA06-230AC-03-LED) 4/2-Wegeventil, Serie 840
€149.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5728465420 (V840-4/2DS-DA06-024AC-03) 4/2-Wegeventil, Serie 840
€140.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Anschluss Ausgang | Ø 6 |
| Nenndurchfluss Qn | 200 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | Ø6x1 |
| Anschluss Eingang | Ø6x1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.8 bar |
| Elektrische Schnittstelle | EN 175301-803, Form C |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 110 V |
| Betriebsspannung V AC 60Hz | 110 V |
| SAP-Kurztext | V840-4/2DS-DA06-110AC-03 |
| Manufacturer Nr. | 5728465470 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.160000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 1026100000 (DIAPHRAGM-TYPE CYL 80Q, 40H DA) Membranzylinder, Serie 102€395.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1021100000 (DIAPHRAGM-TYPE CYL 80Q, 40H DA) Membranzylinder, Serie 102€395.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1670410000 (167-DA-040-0100-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167€212.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5812111000 (V581-5/2SR-NONE-I2-1P22-HBX-PA) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2€170.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost






