Aventics 5792205270 3/2-Wegeventil, Serie 579
€73.05
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5792205270
Manufacturer Nr.
5792205270
Aventics 5792205270 3/2-Wegeventil, Serie 579
Frequently Bought Together
-
This Item:
€73.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5790525220 3/2-Wegeventil, Serie 579
€64.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5796610620 3/2-Wegeventil, Serie 579
€83.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | ISO 15217, Form C |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Anschluss Ausgang | Ø6x1 |
| Nenndurchfluss Qn | 50 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Betriebsdruck max. | 7 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 110 V |
| Betriebsspannung V AC 60Hz | 110 V |
| SAP-Kurztext | V579-3/2NC-DA06-110AC-1,2-RV4 |
| Manufacturer Nr. | 5792205270 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.085000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R422001260 (CCI-DA-100-0150-00412241100000) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€298.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R422001130 (CCI-DA-100-0150-00412241100002) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€298.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480060061 (ICL/80/0050-8-M00B11S1W0/00DW/) ISO 15552, Serie CCL-IS€298.06Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











