Aventics R480637848 (SSI-DA-020-0050-9-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI
€57.31
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480637848
Manufacturer Nr.
R480637848
Aventics R480637848 (SSI-DA-020-0050-9-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI
Frequently Bought Together
-
This Item:
€57.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480637950 (SSI-DA-025-0015-7-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI
€90.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412019830 (SSI-DA-025-0040-4-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI
€60.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | M5 |
| Hub | 50 mm |
| Kolbendurchmesser | 20 mm |
| Kolbenstangengewinde | M5 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | SSI-DA-020-0050-9-02-2-000-000-00 |
| Manufacturer Nr. | R480637848 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.155000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 1670832000 (167-DA-080-0320-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167€476.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5814222100 (V581-5/2DS-024DC-I4-2P22-HBX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4€381.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5814222600 (V581-5/2DS-048DC-I4-2P22-HBX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4€381.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0821406512 (PISTON ROD CYL MSN-DA-016-0005) Minischlitten, Serie MSN€617.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



