Aventics R402000929 (GPC-DA-100-0050-BV-SB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€1,090.52
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R402000929
Manufacturer Nr.
R402000929
Aventics R402000929 (GPC-DA-100-0050-BV-SB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,090.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822060124 (GPC-DA-012-0125-BV-BB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€496.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822061701 (GPC-DA-016-0020-TL-BB) Führungszylinder, Serie GPC-TL
€460.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Hub | 50 mm |
| Kolbendurchmesser | 100 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | GPC-DA-100-0050-BV-SB |
| Manufacturer Nr. | R402000929 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 10.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 5226622200 (522-DA-016-0220-MAG) Minizylinder, Serie MNI€60.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412019831 (SSI-DA-025-0050-4-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI€65.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost












