Aventics R402000881 (TWC-DA-020-0040-RL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-RL
€690.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R402000881
Manufacturer Nr.
R402000881
Aventics R402000881 (TWC-DA-020-0040-RL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-RL
Frequently Bought Together
-
This Item:
€690.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000794 (TWC-DA-006-0010-BV-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC
€213.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000814 (TWC-DA-016-0090-BV-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC
€442.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | M5 |
| Hub | 40 mm |
| Kolbendurchmesser | 20 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 7 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Dämpfung | elastisch |
| SAP-Kurztext | TWC-DA-020-0040-RL-SE |
| Manufacturer Nr. | R402000881 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.600000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R412020448 (CSL-DA-020-0200-SC-1-0-000-ISO) Minizylinder, Serie CSL-RD€152.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412020470 (CSL-DA-020-0200-SC-1-0-000-FRE) Minizylinder, Serie CSL-RD€152.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Aventics R412021863 (CSL-DA-020-0200-SC-1-0-000-SRT) Minizylinder, Serie CSL-RD€152.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost




