Aventics R412020591 (BCC-080-039-DB) Serie BCC
€156.46
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412020591
Manufacturer Nr.
R412020591
Aventics R412020591 (BCC-080-039-DB) Serie BCC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€156.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1923061000 (BCP-231-079-SB) Serie BCP
€234.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R414000188 (BCC-125-075-DB) Serie BCC
€172.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Hub | 39 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 90 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -30 °C |
| Wirkprinzip | einfachwirkend, drucklos eingefahren |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | BCC-080-039-DB |
| Manufacturer Nr. | R412020591 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.480000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought







