Aventics 0822061002 (GPC-DA-016-0030-BV-SB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€309.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0822061002
Manufacturer Nr.
0822061002
Aventics 0822061002 (GPC-DA-016-0030-BV-SB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
Frequently Bought Together
-
This Item:
€309.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822060129 (GPC-DA-012-0150-BV-BB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€528.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822066006 (GPC-DA-050-0200-BV-SB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€855.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | M5 |
| Hub | 30 mm |
| Kolbendurchmesser | 16 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | GPC-DA-016-0030-BV-SB |
| Manufacturer Nr. | 0822061002 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.600000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 0822010899 (KHZ-DA-100-0100-M-NR) Kurzhubzylinder, Serie KHZ€460.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0822010897 (KHZ-DA-100-0050-M-NR) Kurzhubzylinder, Serie KHZ€358.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0822010898 (KHZ-DA-100-0080-M-NR) Kurzhubzylinder, Serie KHZ€422.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0822030201 (MNI-DA-10-0010-U-01-01-1-00-00) Minizylinder, Serie MNI€44.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










