Aventics R402000307 (GPC-DA-010-0075-BV-SB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€286.21
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R402000307
Manufacturer Nr.
R402000307
Aventics R402000307 (GPC-DA-010-0075-BV-SB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
Frequently Bought Together
-
This Item:
€286.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822062101 (GPC-DA-020-0020-BV-BB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€436.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821406511 (PISTON ROD CYL MSN-DA-010-0030) Minischlitten, Serie MSN
€621.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | M5 |
| Hub | 75 mm |
| Kolbendurchmesser | 10 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | GPC-DA-010-0075-BV-SB |
| Manufacturer Nr. | R402000307 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.420000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R412020453 (CSL-DA-020-0025-PC-1-0-000-ISO) Minizylinder, Serie CSL-RD€174.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480041423 (PRA-DA-032-0160-0-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€150.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -











