INL 1000V2E6. Standard liner standard, food safe
€56.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
INL 1000V2E6
Manufacturer Nr.
INL 1000V2E6
Standard liner standard, food safe INL 1000V2E6
Frequently Bought Together
-
This Item:
€56.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG S SEWW 43/75. Würfelschaumpolster für Eurobehälter, 37x27x6 cm
€9.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Gef 15 u. Box inserts for 60x40 cm Euro containers, 15 holes 10.9x11.7 cm bottom
€4.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dimensions (filled) L x W x H | 115 x 100 x 125 cm |
| Inlet | 6" internal thread with closure |
| Outlet valve | 2" S60 external thread with valve |
| Volume | 1,000 liter |
| Weight | 1.7 kg |
| Material | LDPE |
| Material thickness | 0.18 mm |
| Delivery scope | With lever |
| Suitable for | Foldable IBC / Bag in box system |
| Execution | TEC |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | INL 1000V2E6 |
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.700000 |
| Note | Stück auf Palette - 144 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
-
-
-
Auer RO 64 PAX BO-7016. Transportroller Kompakt mit Polyamid-Rädern€63.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










