Warmbier 7220.15. ESD Handschuh-Elektrode nach ANSI/ESD
€159.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL47333
Manufacturer Nr.
7220.15
ESD Handschuh-Elektrode nach ANSI/ESD
Frequently Bought Together
-
This Item:
€159.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 7100.PGT2000.S. Schuhwerkelektrode für PGT2000
€170.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Messelektrodenpaar ME20
€218.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Die Handschuh Elektrode von Warmbier dient zur Messung des Ableitwiderstandes
von Handschuhen und Fingerlingen im getragenen Zustand
gemäß ANSI/ESD SP15.1
• Isolierender Kunststoffrahmen mit 4 mm Bananensteckerbuchse
• Kontaktelektrode aus Edelstahl
• Abmessung: 130 x 80 x 40 mm (H x B x T)
• Gewicht: 460 g
von Handschuhen und Fingerlingen im getragenen Zustand
gemäß ANSI/ESD SP15.1
• Isolierender Kunststoffrahmen mit 4 mm Bananensteckerbuchse
• Kontaktelektrode aus Edelstahl
• Abmessung: 130 x 80 x 40 mm (H x B x T)
• Gewicht: 460 g
| Breite | 80 mm |
| Höhe | 130 mm |
| Tiefe | 40 mm |
| Verkaufseinheit | 1 Stück |
| Inhaltseinheit | 1 Stück |
| Reinraumkompatibel | nein |
| ESD gerecht | ja |
| Manufacturer Nr. | 7220.15 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
WARMBIER. ESD Sandals Ladies/Men Elektra, heel strap, white, size 35€51.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WARMBIER. ESD Sandals Ladies/Men Elektra, heel strap, white, size 41€51.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WARMBIER. ESD Clogs Ladies/Men Elektra, heel strap, white, size 42€63.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WARMBIER 1453.7300.R. ESD anti-slip coating ECOSTAT®, black, on rolls 1220 mm x 10 m€426.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










