JBC SHR270. ESD Seitenschneider
€14.85
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL44460
Manufacturer Nr.
SHR270
ESD Seitenschneider
Frequently Bought Together
-
This Item:
€14.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC 14418. Holder for Glasss tube
€2.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC JN2012. Hot air nozzle for JT-T2A
€20.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Präziser und langlebiger Seitenschneider mit ESD-sicheren Handgriffen. Die Größe und Form sind ideal für die Arbeit in Bereichen mit hoher Dichte. Geeignet zum Schneiden von weichem Draht bis zu 20 AWG (0,8 mm).
| Länge | 130 mm |
| Breite | 47 mm |
| Höhe | 14 mm |
| Verkaufseinheit | 1 Stück |
| Inhaltseinheit | 1 Stück |
| ESD gerecht | ja |
| Manufacturer Nr. | SHR270 |
|---|---|
| Manufacturer | JBC |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | JBC Soldering SL Ramón y Cajal 3 ES-08750 Molins De Rei www.jbctools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from JBC
-
-
JBC C245757. Special soldering tips, for T245 soldering iron, C245757€38.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
JBC C245768. Special soldering tips, for soldering iron T245, C245768€27.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
JBC C105115. Soldering tip for coating removal, 1 mm, C105115€52.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










