JBC SHR140. ESD Seitenschneider
€11.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL48111
Manufacturer Nr.
SHR140
ESD Seitenschneider
Frequently Bought Together
-
This Item:
€11.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC TN9785. Hot air nozzle for TE series
€16.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC PLR740. Flachzange PLR740
€21.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Präziser und langlebiger Seitenschneider mit ESD-sicheren Handgriffen. Die Größe und Form sind ideal für die Arbeit in Bereichen mit wenig Platz. Geeignet zum Schneiden von weichem Draht bis zu 20 AWG (0,8 mm).Er verfügt über ESD-sichere Griffe.
| Länge | 123 mm |
| Breite | 43 mm |
| Höhe | 14 mm |
| Verkaufseinheit | 1 Stück |
| Inhaltseinheit | 1 Stück |
| ESD gerecht | ja |
| Manufacturer Nr. | SHR140 |
|---|---|
| Manufacturer | JBC |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | JBC Soldering SL Ramón y Cajal 3 ES-08750 Molins De Rei www.jbctools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from JBC
-
-
JBC C250418. Soldering tip chisel-shaped, curved, 3.2x1.5 mm, C250418€36.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-









