C.K T4722ESD 1. Screwdriver Triton ESD Phillips, PH1x80 mm, 170 mm
€3.70
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11043
Manufacturer Nr.
T4722ESD 1
Screwdriver Triton ESD Phillips, PH1x80 mm, 170 mm
Other versions
| item number | type of screw & blade length |
| WL11042 | PH0 & 60 mm |
| WL11043 | PH1 & 80 mm |
| WL25237 | PH1 & 300 mm |
| WL11044 | PH2 & 100 mm |
- Ergonomic triangular handle for comfort and increased torque
- Fully ESD-compliant, dissipative in all ranges
- Hardened alloy steel shaft for exceptional strength and durability
- Black blades, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Direct injection moulding of the handle with the shaft guarantees long-lasting connection and function
- Precisely fitting tip for damage-free screwing in
- According to DIN ISO 8764, IEC61340 5.1 & 5.2
- Size: PH1
- Visible blade length: 80 mm
- total length: 170 mm
Product details
| item number | WL11043 |
| model | 4722ESD 1x80 mm |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4722ESD 1 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 29 mm x 29 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| packaging mass | piece |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| VDE | no |
| type of screw | PH1 |
| tool length | 170 mm |
| usage screwdriver | PHILLIPS-screws |
| blade diameter | 5 mm |
| blade length | 80 mm |
| Manufacturer Nr. | T4722ESD 1 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T2341. Precision tweezers, straight, type 5.SA, 110 mm€21.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T2340. Precision tweezers, straight, type 3C.SA, 110 mm€19.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T2345A. Ceramic tweezers, straight, type 73 MZ AL, 140 mm€68.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T2340D. ESD Precision tweezers, straight, type 3C.SA ESD, 110 mm€22.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost