C.K T4880XES315. Xonic ESD screwdriver slot, 3.0x150 mm, 250 mm
€4.24
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11144
Manufacturer Nr.
T4880XES315
Xonic ESD screwdriver slot, 3.0x150 mm, 250 mm
Other versions
| item number | blade width | blade thickness | tool length |
| WL11137 | 0.8 mm | 0.2 mm | 157 mm |
| WL11138 | 1.2 mm | 0.25 mm | 157 mm |
| WL11139 | 1.5 mm | 0.3 mm | 157 mm |
| WL11140 | 1.8 mm | 0.3 mm | 157 mm |
| WL11141 | 2.5 mm | 0.4 mm | 157 mm |
| WL11142 | 2.5 mm | 0.4 mm | 172 mm |
| WL11143 | 3 mm | 0.5 mm | 197 mm |
| WL11144 | 3 mm | 0.5 mm | 250 mm |
| WL11146 | 4 mm | 0.6 mm | 197 mm |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: 3,0 mm
- Visible blade length: 150 mm
- total length: 247 mm
Product details
| item number | WL11144 |
| model | 4880X-ESD-3,0x150 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4880XES315 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 17 mm x 17 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 297 mm x 17 mm x 17 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| type of screw | slot |
| packaging mass | piece |
| tool length | 250 mm |
| usage screwdriver | slotted screws |
| blade width | 3 mm |
| blade thickness | 0.5 mm |
| Manufacturer Nr. | T4880XES315 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T5914 55. Inspection mirror, with plastic handle, 55 mm€11.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
-