C.K T4880X 18. Xonic screwdriver slot, 1.8x60 mm, 157 mm
€4.61
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11152
Manufacturer Nr.
T4880X 18
Xonic screwdriver slot, 1.8x60 mm, 157 mm
Other versions
| item number | blade width | blade thickness | tool length |
| WL11149 | 0.8 mm | 0.2 mm | 157 mm |
| WL11150 | 1.2 mm | 0.2 mm | 157 mm |
| WL11151 | 1.5 mm | 0.25 mm | 157 mm |
| WL11152 | 1.8 mm | 0.3 mm | 157 mm |
| WL11153 | 2.5 mm | 0.4 mm | 160 mm |
| WL11154 | 2.5 mm | 0.4 mm | 173 mm |
| WL11155 | 3 mm | 0.5 mm | 197 mm |
| WL11156 | 4 mm | 0.8 mm | 197 mm |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Color-coded trough caps for easy recognition
- Size: 1,8 mm
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 157 mm
Product details
| item number | WL11152 |
| model | 4880X-1,8x60 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4880X 18 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 2.5 mm x 160 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 17 mm x 46 mm x 207 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| type of screw | slot |
| packaging mass | piece |
| tool length | 157 mm |
| usage screwdriver | slotted screws |
| blade width | 1.8 mm |
| blade thickness | 0.3 mm |
| Manufacturer Nr. | T4880X 18 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
-
C.K T3703D. Sensoplus ESD electronics pliers set, 6 pieces, 235x150x30 mm€246.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T3757ESD 2. ESD precision stripper, adjustable 0.25 - 0.80 mm, 98 mm€37.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K 430005. Crimping tool for wire end sleeves, 0.25-2.5 mm2, 145 mm€22.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost