Bahco 2047-1.6-10. Offset screwdriver, double-angled, slotted 1.6X10.0X175 mm
€12.55
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL15664
Manufacturer Nr.
2047-1.6-10
Offset screwdriver, double-angled, slotted 1.6X10.0X175 mm
Other versions
| item number | blade length & blade width & Blade thickness |
| WL15662 | 100 mm & 4 mm & 0.8 mm |
| WL15663 | 150 mm & 8 mm & 1.2 mm |
| WL15664 | 175 mm & 10 mm & 1.6 mm |
| WL15665 | 125 mm & 5.5 mm & 1 mm |
| WL15666 | 200 mm & 12 mm & 2 mm |
- Offset screwdriver for slotted screws, double-angled
- Nickel and chrome plated blade, polypropylene handle
- DIN 5200
- Cutting edge position 0° or 90°
Product details
| item number | WL15664 |
| model | 2047-1,6-10 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 2047-1.6-10 |
| width | 33 mm |
| order unit | piece |
| packaging mass | piece |
| type of screw | slot |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| type of screwdriver | allen wrench |
| Blade thickness | 1.6 mm |
| tool length | 175 mm |
| blade length | 175 mm |
| blade width | 10 mm |
| Manufacturer Nr. | 2047-1.6-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Bahco
-
Bahco 1949M-14-17. Open double-end box wrench, 12-point, 15° angled, SW 14x17 mm€27.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 1949M-19-22. Open double-end box wrench, 12-point, 15° angled, SW 19x22 mm€21.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 1931M/10T. Liliput double open-ended spanner set, 10 pcs, in bag€111.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 5471 FR-120. Multi-purpose tweezers, stainless steel, polished, 120 mm€32.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost