Bahco 6700SM-12. Socket wrench insert, 1/4", hexagonal, SW 12 mm
€3.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL15843
Manufacturer Nr.
6700SM-12
Socket wrench insert, 1/4", hexagonal, SW 12 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL15841 | 10 mm |
| WL15842 | 11 mm |
| WL15843 | 12 mm |
| WL15844 | 13 mm |
| WL15845 | 14 mm |
| WL15846 | 4 mm |
| WL15847 | 4.5 mm |
| WL15848 | 5 mm |
| WL15849 | 5.5 mm |
| WL15850 | 6 mm |
| WL15851 | 7 mm |
| WL15852 | 8 mm |
| WL15853 | 9 mm |
- 1/4" socket wrench inserts
- Hexagon, metric
- Not suitable for use with machines
- High performance steel alloy
- High gloss polished
- Knurled
- ISO 2725 / 1174
- DIN 3124 / 3120
Product details
| item number | WL15843 |
| model | 6700SM-12 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 6700SM-12 |
| width | 16 mm |
| order unit | piece |
| type of screw | hexagonal |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 24.7 mm |
| wrench width | 12 mm |
| Manufacturer Nr. | 6700SM-12 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Bahco
-
Bahco NSB104-105. Non-sparking 105 mm impact ring wrench made of copper beryllium, 420 mm€1,842.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB104-120. Non-sparking 120 mm impact ring wrench made of copper beryllium, 480 mm€2,661.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB104-115. Non-sparking 115 mm impact ring wrench made of copper beryllium, 450 mm€2,994.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB104-110. Non-sparking 110 mm impact ring wrench made of copper beryllium, 445 mm€2,115.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost