Bahco 8045LVDE. 150 V to 250 V Insulated screwdriver, voltage tester, light version
€12.70
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL15943
Manufacturer Nr.
8045LVDE
150 V to 250 V Insulated screwdriver, voltage tester, light version
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 94 59 200 01. Replacement blade for 94 55 200
€18.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K 430001. PVC pipe and cable duct cutter, 195 mm
€27.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Designed for a voltage of 150 to 250 V
- Phosphated tip
- Plastic protection up to the tip
- Clear transparent plastic handle, impact resistant
- Lightweight model with cylindrical handle and clip
- High quality chrome-plated steel blade
- According to DIN VDE 0680/6, GS-tested
- In industrial packaging
Product details
| item number | WL15943 |
| model | 8045L-VDE |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 8045LVDE |
| dimensions (LxWxH) | 210 mm x 100 mm x 35 mm |
| order unit | piece |
| Blade thickness | 0.5 mm |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| Handle width | 16 mm |
| handle length | 90 mm |
| handle diameter | 16 mm |
| blade length | 42 mm |
| blade width | 3.5 mm |
| Manufacturer Nr. | 8045LVDE |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | BAHCO Werkzeuge Maybachstr. 10 DE-71711 Steinheim www.bahco-werkzeuge.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Bahco
-
Bahco 5418. Double sided wire and spring hooks, stainless steel 165 mm€39.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Bahco 5419/6T. spring hook set, 5-piece, in plastic bag, 200 mm€46.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 4430. Flat nose pliers, ergo, burnished, flat jaws, 135 mm€52.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










