C.K T4877X 06. Xonic screwdriver for Torx screws, T06x50 mm, 147 mm
€4.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL18385
Manufacturer Nr.
T4877X 06
Xonic screwdriver for Torx screws, T06x50 mm, 147 mm
Other versions
| item number | type of screw |
| WL18384 | TX05 |
| WL18385 | TX06 |
| WL25248 | TX09 |
| WL25249 | TX10 |
| WL25250 | TX15 |
| WL53858 | TX04 |
| WL53859 | TX07 |
| WL53860 | TX08 |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Color-coded trough caps for easy recognition
- Size: TX06
- Blade diameter: 3.5 mm
- Visible blade length: 50 mm
- total length: 147 mm
Product details
| item number | WL18385 |
| model | 4877X-TX-06x50 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4877X 06 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 17 mm x 17 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 197 mm x 17 mm x 17 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | no |
| packaging mass | piece |
| type of screw | TX06 |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| tool length | 147 mm |
| usage screwdriver | TORX-screws |
| Manufacturer Nr. | T4877X 06 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T3681A. Crimping pliers with ratchet mechanism for modular plugs 4/6/8P€102.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost


