Warmbier 5150810. Drawer cabinets with 6 drawers, 265x355x205 mm
€94.08
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL21037
Manufacturer Nr.
5150810
Drawer cabinets with 6 drawers, 265x355x205 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€94.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Treston 552-3. Small parts storage cabinet 310x180x550
€69.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Treston PTP-5. Bench top spacemiser PTP-5
€118.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Permanently volume-conductive plastic due to carbon
- Stackable
- 6 drawers
- Typical surface resistance Rs = 104 - 105 Ohm
- Drawer size: 250 x 340 x 22 mm
Product details
| item number | WL21037 |
| model | 5150.810 |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 5150.810 |
| width | 265 mm |
| height | 205 mm |
| depth | 355 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black |
| material | plastic |
| typical bleeder resistance | 104 - 105 Ohm |
| number of drawers | 6 |
| ESD safe | yes |
| Manufacturer Nr. | 5150810 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 2649.P.XS. ESD Polo-Shirt long sleeve, black, unisex, XS€54.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2649.P.L. ESD Polo-Shirt long sleeve, black, unisex, L€49.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2649.P.XL. ESD Polo-Shirt long sleeve, black, unisex, XL€49.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2649.P.M. ESD Polo-Shirt long sleeve, black, unisex, M€49.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










