Bahco 1997M-4. Offset screwdriver, hexagonal, 4 mm, chrome-plated, 29x74 mm
€4.31
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL21137
Manufacturer Nr.
1997M-4
Offset screwdriver, hexagonal, 4 mm, chrome-plated, 29x74 mm
Other versions
| item number | hexagon socket |
| WL21136 | 3,5 mm |
| WL21137 | 4 mm |
| WL21138 | 4,5 mm |
| WL21139 | 5 mm |
| WL21140 | 6 mm |
| WL21141 | 7 mm |
| WL21142 | 8 mm |
| WL21143 | 9 mm |
| WL21145 | 11 mm |
| WL21146 | 12 mm |
| WL21147 | 14 mm |
| WL21148 | 16 mm |
| WL21150 | 17 mm |
| WL21151 | 19 mm |
- Offset screwdriver for hexagon socket screws, metric
- High quality steel, fully hardened
- Up to 3 mm burnished, from 3.5 mm chrome-plated
- Size pressed into the blade
- ISO 2936
Product details
| item number | WL21137 |
| model | 1997M-4 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 1997M-4 |
| length | 74 mm |
| width | 28 mm |
| order unit | piece |
| hexagon socket | 4 mm |
| type of screwdriver | allen wrench |
| packaging mass | piece |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| type of screw | hexagonal |
| tool length | 74 mm |
| Manufacturer Nr. | 1997M-4 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Bahco
-
Bahco NSB702-200. Flat scraper made of copper beryllium, spark-free, 20 mm€134.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB608-100. Non-sparking grains of copper beryllium, 100 mm€44.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB704-225. scraper made of copper beryllium with long blade, spark-free, 100 mm€271.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB700-300. Angle scraper made of copper beryllium, spark-free, 45 mm€187.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost