Weller T0054450199N. SMT01 waver soldering tip for PAD cleaning, width 10.4 mm
€51.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL22759
Manufacturer Nr.
T0054450199N
SMT01 Weller soldering tip for PAD cleaning, width 10.4 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€51.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054450399N. SMT03 waver soldering tip for PAD cleaning, 20.8 mm
€139.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054446789N. Waver soldering tip for PAD Cleaning, width 35 mm
€112.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for PAD cleaning
- For WSP 80, WP 80, WP 80IG, WP 120, WP 120IG, WXP 120, order corresponding tip sleeve and screw-in tip M4 for WSP 80, WP 80, WP 80IG, WP 120IG, WXP 120
Product details
| item number | WL22759 |
| model | LT SMT01 |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | T0054450199N |
| order unit | piece |
| product series | LT-SMT Series |
| type of tip | HM |
| Tip series | LT-SMD |
| tip length | 7.1 mm |
| tip length in inches | 0.28 in |
| tip width | 10.4 mm |
| tip width in inches | 0.409 in |
| tip thickness | 0.6 mm |
| tip thickness in inches | 0.02 in |
| tip shape | SMT |
| suitable handpiece | WP 80, WSP 80, WXP 80 |
| suitable handle | WSP 80, WP 80 und WP 80IG, WP 120, WP 120IG, WXP 120 |
| Manufacturer Nr. | T0054450199N |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Weller
-
Weller T0051319899N. DSX 120, Desoldering iron, 120 W, for horizontal work€368.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Weller T0052920599N. WXP 200, soldering iron, 200 W, Power-Response technology€292.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Weller T0052920399N. WXMP, micro soldering iron, 40 W, Active-Tip technology€190.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost








