OKI DFP-CN4. Desoldering tip DxP series, D: 1,05 / 2,3 mm
€39.89
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24757
Manufacturer Nr.
DFP-CN4
Desoldering tip DxP series, D: 1,05 / 2,3 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI TFP-BLH70. Pair of forceps tips TxP Series, blade-shaped angled, width 28 mm
€101.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCP-CH35. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 3,5x11 mm
€21.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for desoldering systems MFR-1150, MFR-1350, MFR-1351
Product details
| item number | WL24757 |
| model | DFP-CN4 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | DFP-CN4 |
| order unit | piece |
| product series | DxP Series |
| inside diameter | 1.05 mm |
| outer diameter | 2.3 mm |
| tip length | 5.54 mm |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | DFP-CN4 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI DFP-CN5. Desoldering tip DxP series, D: 1,31 / 2,65 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI Dfp-Cn6. Desoldering tip DxP series, D: 1,55 / 2,85 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI DFP-CN3. Desoldering tip DxP series, D: 0.79 / 2.05 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI DFP-CN7. Desoldering tip DxP series, D: 2,44 / 3,65 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
