OKI SFV-CNL20. Soldering tip SxV Series conical long 2x15 mm
€11.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24790
Manufacturer Nr.
SFV-CNL20
Soldering tip SxV Series conical long 2x15 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€11.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI PHT-754687. Soldering tip PHT series hoof-shaped 60°, 3x17 mm
€6.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-DRH35. Soldering tip SxP Series hoof-shaped long, 3,5x17,78 mm
€30.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL24790 |
| model | SFV-CNL20 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFV-CNL20 |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 15 mm |
| soldering tip diameter | 2 mm |
| tip shape | conical |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | SFV-CNL20 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI TCP-CNP1. pair of tweezers tips TxP series, conical 0.4x19.1 mm€62.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCV-CNB04AR. Soldering tip SxV series, conical angled 0.4x19.6 mm€14.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI TCP-BLP1. pair of tweezers tips TxP series, blade-shaped 1x14 mm€62.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI TCP-BLP2. Pair of tweezers tips TxP series, blade-shaped 2x14 mm€62.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
