OKI SFV-WV20. Soldering tip SxV Series conical, hoof-shaped 45°, 2x13.8 mm
€36.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL25768
Manufacturer Nr.
SFV-WV20
Soldering tip SxV Series conical, hoof-shaped 45°, 2x13.8 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€36.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CH15A. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1.5x11.3 mm
€12.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STV-CNL03AR. Soldering tip SxV Series conical long 0,3x18,4 mm
€13.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL25768 |
| model | SFV-WV20 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFV-WV20 |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 13.8 mm |
| soldering tip diameter | 2 mm |
| tip shape | conical |
| tip alignment | sloped |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | SFV-WV20 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI STP-CN04. Soldering tip SxP Series conical 0.4x8.6 mm€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI STP-CNL04. Soldering tip SxP Series conical long 0,4x14,9 mm€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI STP-CH50. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 5x7,6 mm€17.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCP-CN04. Soldering tip SxP Series conical 0.4x8.6 mm€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost


