OKI TCP-BLP1. pair of tweezers tips TxP series, blade-shaped 1x14 mm
€62.66
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27000
Manufacturer Nr.
TCP-BLP1
pair of tweezers tips TxP series, blade-shaped 1x14 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€62.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STP-CN04. Soldering tip SxP Series conical 0.4x8.6 mm
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI PHT-650335. Soldering tip PHT-series chisel shaped 30°, 1,78x10 mm
€2.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for MFR-1100 and MFR-2200
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL27000 |
| model | TCP-BLP1 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | TCP-BLP1 |
| order unit | pair |
| product series | TxP Series |
| tip length | 14 mm |
| tip width | 1 mm |
| tip shape | blade-shaped |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H4-TW |
| Manufacturer Nr. | TCP-BLP1 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki






