OKI SFP-CNL06. Soldering tip SxP Series conical long 0,6x14,9 mm
€20.06
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27574
Manufacturer Nr.
SFP-CNL06
Soldering tip SxP Series conical long 0,6x14,9 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€20.06Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CH15A. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1.5x11.3 mm
€12.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI TFP-CNP1. pair of tweezers tips TxP series, conical 0.4x19.1 mm
€62.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
Product details
| item number | WL27574 |
| model | SFP-CNL06 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFP-CNL06 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 14.9 mm |
| soldering tip diameter | 0.6 mm |
| tip shape | conical |
| tip temperature | 421 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SFP-CNL06 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
-
OKI MFR-H1-SC2. Soldering iron for MFR series, RxP tip series€116.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
