JBC C210019. Soldering tip for T210-A / T210-NA, chisel-shaped, straight, C210019
€36.99
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27681
Manufacturer Nr.
C210019
Soldering tip for T210-A / T210-NA, chisel-shaped, straight, C210019
Frequently Bought Together
-
This Item:
€36.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C210018. Soldering tip for T210-A / T210-NA, blade-shaped, C210018
€38.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C210005. Soldering tip for T210-A / T210-NA, ro with, straight, C210005
€36.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL27681 |
| model | C210-019 |
| manufacturer | JBC |
| manufacturer item number | C210019 |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 110 mm x 12 mm x 12 mm |
| order unit | piece |
| product series | C210 |
| Tip series | C210 |
| with integrated heating | yes |
| tip dimensions | 0,2 x 0,1 mm |
| total length soldering tip | 80 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| suitable soldering iron | T210 |
| suitable handpiece | T210 |
| suitable accessories | DC-A - Cartridge dispenser case C105C210 |
| suitable handle | T210 |
| Manufacturer Nr. | C210019 |
|---|---|
| Manufacturer | JBC |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | JBC Soldering SL, Ramón y Cajal 3, ES-08750 Molins De Rei, www.jbctools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from JBC
-
-
JBC C245773. Special soldering tips, for soldering iron T245, C245773€27.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
JBC C245771. Special soldering tips, for T245 soldering iron, C245771€34.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











