OKI SCV-DRH440A. Soldering tip SxV series hoof-shaped 4,75x13,2 mm
€20.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27858
Manufacturer Nr.
SCV-DRH440A
Soldering tip SxV series hoof-shaped 4,75x13,2 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€20.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-DRH430AR. Soldering tip SxV Series hoof-shaped long 45°, 3x20,4 mm
€19.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CH18AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1.8x13.4 mm
€15.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL27858 |
| model | SCV-DRH440A |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCV-DRH440A |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 13.2 mm |
| soldering tip diameter | 4.75 mm |
| tip shape | hoof-shaped |
| tip temperature | 460 °C |
| Manufacturer Nr. | SCV-DRH440A |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki

