Warmbier 3113.0440.0500. ESD Permastat side gusseted bag, for storage container 400x300 mm
€152.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL29040
Manufacturer Nr.
3113.0440.0500
ESD PERMASTAT side gusseted bag, for storage container 400x300 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€152.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-BE-ROSA-ABL-0,09-127X76. ESD bag pink conductive, 76x127 mm, thickness 0.09 mm, 100 pieces
€5.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3310.HS.1014. ESD HIGHSHIELD shielding bag E < 10 nJoule, silver, 254x356 mm, 100 pieces
€36.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL29040 | 500 mm x 780 mm |
| WL27340 | 400 mm x 600 mm |
with imprint
Product details
| item number | WL29040 |
| model | 3113.0440.0500 |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3113.0440.0500 |
| width | 780 mm |
| height | 500 mm |
| order unit | PU |
| content unit | 500 piece |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | no |
| film thickness | 0,05mm |
| Manufacturer Nr. | 3113.0440.0500 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 5710.A4.1. ESD folder DIN A4 IDP-STAT, blue/transparent€3.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WarmbierESD aluminium tape for floor covering, self-adhesive, L 50 m, W 50 mm€23.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 5390.400.A. Shelf, with ESD table covering, for transport trolley 5390.400€96.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -










