Weller T0054465799N. RTW 2MS 45° pair of waver soldering tips, chisel-shaped 0.7x0.4 mm, 45
€102.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL31165
Manufacturer Nr.
T0054465799N
RTW 2MS 45° pair of Weller soldering tips, chisel-shaped 0.7x0.4 mm, 45
Frequently Bought Together
-
This Item:
€102.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054465299N. RTW 2 45° pair of waver soldering tips, chisel shape 0.7x0.4 mm, 45
€62.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054467199N. RTW 10MS Pair of waver soldering tips Chisel shape 10.0x1.0 mm
€125.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Power: 2 x 40 W
- Angle: 45°.
Product details
| item number | WL31165 |
| model | RTW-2MS |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | T0054465799N |
| order unit | pair |
| product series | RTW MS Series |
| type of tip | MS |
| with integrated heating | yes |
| tip width | 0.7 mm |
| tip width in inches | 0.028 in |
| tip thickness | 0.4 mm |
| tip thickness in inches | 0.02 in |
| soldering tip diameter | 3 mm |
| tip shape | oval |
| suitable handle | WXMT MS, WMRT MS |
| Manufacturer Nr. | T0054465799N |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Weller
-
Weller T0054470899. Waver soldering tip XT-AA, bevelled 60°, width 1.6 mm€12.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Weller T0054470999. Waver soldering tip XT-BB, bevelled 45°, width 2.4 mm€12.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Weller T0054471099. Waver soldering tip XT-CC, bevelled 45°, width 3.2 mm€12.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost












