ESD transport roller, black, for 600x400 mm boxes, 4 swivel castors
€52.07
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL33209
Manufacturer Nr.
ESD transport roller, black, for 600x400 mm boxes, 4 swivel castors
Frequently Bought Together
-
This Item:
€52.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Fetra 9503. ESD open carts. up to 600 kg, with push handle
€467.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Treston MS. LCD swivel arm
€84.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for 600 x 400 mm boxes
- Load capacity max = 100 kg
- 4 swivel castors D = 100 mm
- Plastic frame PP
- black
Product details
| item number | WL33209 |
| model | PD 64/40 ESD |
| manufacturer | WEIDINGER |
| length | 600 mm |
| width | 400 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black |
| material | plastic |
| material frame | plastic |
| model transport trolley | transport trolley |
| load capacity | 100 kg |
| number of swivel castors | 4 |
| tyre diameter | 100 mm |
| ESD safe | yes |
| Manufacturer | A1-ESD |
|---|---|
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | A1-ESD equipment GmbH. Keldersstr. 15, DE-42697 Solingen, www.esd.equipment |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from A1-ESD














