Bahco 1998M-2. Metric hexagon offset screwdriver, nickel-plated, 2x52 mm
€0.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL53626
Manufacturer Nr.
1998M-2
Metric hexagon offset screwdriver, nickel-plated, 2x52 mm
Other versions
| item number | hexagon socket |
| WL27711 | 1.5 mm |
| WL53621 | 10 mm |
| WL53622 | 12 mm |
| WL53623 | 14 mm |
| WL53624 | 17 mm |
| WL53625 | 19 mm |
| WL53626 | 2 mm |
| WL53627 | 2.5 mm |
| WL53628 | 22 mm |
| WL53629 | 3 mm |
| WL53630 | 4 mm |
| WL53631 | 5 mm |
| WL53632 | 6 mm |
| WL53633 | 7 mm |
| WL53634 | 8 mm |
| WL53635 | 9 mm |
Nickel-plated surface protects against corrosion
- Hexagon Allen key, short, metric
- Nickel-plated
- Nickel-plated surface protects against corrosion
- High quality steel, completely hardened
- Size pressed into the blade
- ISO 2936
- Industrial packaging
Product details
| item number | WL53626 |
| model | 1998M-2 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 1998M-2 |
| dimensions (LxWxH) | 52 mm x 20 mm x 10 mm |
| order unit | piece |
| VDE | no |
| hexagon socket | 2 mm |
| type of screw | hexagonal |
| ESD safe | no |
| type of screwdriver | allen wrench |
| packaging mass | piece |
| tool length | 52 mm |
| Manufacturer Nr. | 1998M-2 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Bahco
-
Bahco NSB408-300. pliers made of copper beryllium with sliding joint, spark-free, 300 mm€412.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB408-250. pliers made of copper beryllium with sliding joint, spark-free, 250 mm€281.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB405-160. Ro with nose pliers made of copper beryllium, non-sparking, 150 mm€258.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB200-900. Heavy-duty 85 mm pipe wrench made of copper beryllium, spark-free, 900 mm€1,705.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost