Bahco 1998M-22. Metric hexagon offset screwdriver, nickel-plated, 22x222 mm
€26.68
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL53628
Manufacturer Nr.
1998M-22
Metric hexagon offset screwdriver, nickel-plated, 22x222 mm
Other versions
| item number | hexagon socket |
| WL27711 | 1.5 mm |
| WL53621 | 10 mm |
| WL53622 | 12 mm |
| WL53623 | 14 mm |
| WL53624 | 17 mm |
| WL53625 | 19 mm |
| WL53626 | 2 mm |
| WL53627 | 2.5 mm |
| WL53628 | 22 mm |
| WL53629 | 3 mm |
| WL53630 | 4 mm |
| WL53631 | 5 mm |
| WL53632 | 6 mm |
| WL53633 | 7 mm |
| WL53634 | 8 mm |
| WL53635 | 9 mm |
Nickel-plated surface protects against corrosion
- Hexagon Allen key, short, metric
- Nickel-plated
- Nickel-plated surface protects against corrosion
- High quality steel, completely hardened
- Size pressed into the blade
- ISO 2936
- Industrial packaging
Product details
| item number | WL53628 |
| model | 1998M-22 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 1998M-22 |
| dimensions (LxWxH) | 222 mm x 95 mm x 160 mm |
| order unit | piece |
| VDE | no |
| hexagon socket | 22 mm |
| type of screw | hexagonal |
| ESD safe | no |
| type of screwdriver | allen wrench |
| packaging mass | piece |
| tool length | 222 mm |
| Manufacturer Nr. | 1998M-22 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Bahco
-
Bahco 901T-007-100. Torx, Screwdriver with T-handle, T7x100 mm€7.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 901T-006-100. Torx, Screwdriver with T-handle, T6x100 mm€8.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 900T-020-100. hexagon screwdriver with T-handle, 2 mm × 100 mm€10.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
