Warmbier 3120330. ESD Permastat packaging bag, resealable, pink, 80x120x0.1 mm, 100 pieces
€6.15
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60890
Manufacturer Nr.
3120330
ESD PERMASTAT packaging bag, resealable, pink, 80x120x0.1 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€6.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-BE-ROSA-ABL-0,09-127X76. ESD bag pink conductive, 76x127 mm, thickness 0.09 mm, 100 pieces
€5.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-LPT-ROSA-ABL-55-250X175. ESD air cushion bag pink conductive 175x250 mm
€0.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60890 | 120 mm x 80 mm |
| WL60893 | 150 mm x 100 mm |
| WL60894 | 300 mm x 250 mm |
| WL60895 | 170 mm x 120 mm |
| WL60899 | 225 mm x 150 mm |
| WL60900 | 250 mm x 200 mm |
- Conductive polyethylene film
- recyclable
- resealable with pressure
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60890 |
| model | 3120. 0,1 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3120.330 |
| width | 80 mm |
| height | 120 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,1 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | yes |
| Manufacturer Nr. | 3120330 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
WarmbierESD Mule Ladies/Men Elektra, black, nubuck leather, size 41€70.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WarmbierESD glove polyester, with PVC nubs, PU = 10 pairs, XL€13.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WarmbierESD Mule Ladies/Men Elektra, black, nubuck leather, size 44€70.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 5710.A4.Y. ESD folder DIN A4 IDP-STAT, yellow/transparent€4.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










