Warmbier 3120331. ESD Permastat packaging bag, resealable, pink, 100x150x0.1 mm, 100 pieces
€7.36
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60893
Manufacturer Nr.
3120331
ESD PERMASTAT packaging bag, resealable, pink, 100x150x0.1 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€7.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3310.HS.0404. ESD HIGHSHIELD shielding bag E < 10 nJoule, silver, 102x102 mm, 100 pieces
€8.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3310.HS.1012. ESD HIGHSHIELD shielding bag E < 10 nJoule, silver, 254x305 mm, 100 pieces
€31.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60890 | 120 mm x 80 mm |
| WL60893 | 150 mm x 100 mm |
| WL60894 | 300 mm x 250 mm |
| WL60895 | 170 mm x 120 mm |
| WL60899 | 225 mm x 150 mm |
| WL60900 | 250 mm x 200 mm |
- Conductive polyethylene film
- recyclable
- resealable with pressure
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60893 |
| model | 3120. 0,1 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3120.331 |
| width | 100 mm |
| height | 150 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,1 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | yes |
| Manufacturer Nr. | 3120331 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
-
Warmbier 8745.0401.L. ESD glove polyester, with PVC nubs, size L€1.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost












