Knipex 00 19 72 LE. Belt pouch for two pliers
€8.61
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL61219
Manufacturer Nr.
00 19 72 LE
Belt pouch for two pliers
Frequently Bought Together
-
This Item:
€8.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Lindström 9855W. Tweezers wallet (5), empty
€9.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
WERA 5020110001. 6004 Joker 4 Set 1 Self-adjusting open-end wrench set, 4 pieces
€192.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
For two pliers up to 150 mm long. Made of durable polyester fabric. With Velcro fastener. With lateral, elastic holder for stick flashlights, ballpoint pens or similar. With practical belt clip. Bag without tools. - Dimension width outside (inside): 75mm - Dimension height outside (inside): 180mm - Dimension depth outside (inside): 55mm
- For two pliers up to 150 mm length
- Made of durable polyester fabric
- With Velcro fastener
- With lateral, elastic holder for stick flashlights, ballpoint pens or the like
- With practical belt clip
- Bag without tools
Product details
| item number | WL61219 |
| model | 00 19 72 LE |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 00 19 72 LE |
| dimensions (LxWxH) | 175 mm x 65 mm x 45 mm |
| depth | 25 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 155 mm x 65 mm x 23 mm |
| Packaging volume | 0.232 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| RoHS conform | no |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 00 19 72 LE |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Knipex
-
Knipex 35 52 145 ESD. ESD Elektronik-Greifzange, mit flachen, breiten Backen€36.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 77 82 130. Elektronik-Seitenschneider, mit rundem Kopf, ohne Facette, 130 mm€36.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost












