Knipex 98 00 22. Open-end wrench, chrome-platedw position 15 °, wrench size 22 mm, 190 mm
€24.35
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62172
Manufacturer Nr.
98 00 22
Open-end wrench, chrome-plated, jaw position 15 °, wrench size 22 mm, 190 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL62157 | 7 mm |
| WL62158 | 8 mm |
| WL62159 | 9 mm |
| WL62160 | 1/2" |
| WL62161 | 1/4" |
| WL62162 | 10 mm |
| WL62163 | 11 mm |
| WL62164 | 12 mm |
| WL62165 | 13 mm |
| WL62166 | 14 mm |
| WL62167 | 15 mm |
| WL62168 | 16 mm |
| WL62169 | 17 mm |
| WL62170 | 18 mm |
| WL62171 | 19 mm |
| WL62172 | 22 mm |
| WL62173 | 24 mm |
| WL62174 | 27 mm |
| WL62175 | 3/4" |
| WL62176 | 3/8" |
| WL62177 | 5/16" |
| WL62178 | 5/8" |
| WL62179 | 7/16" |
| WL62180 | 9/16" |
Jaw position 15°. Basic tool chrome-plated. - Width across flats: 22mm - Length l max.: 190mm - Head thickness a max.: 9mm - Head width b max.: 52mm
- jaw position 15°.
- Basic tool chrome-plated
Product details
| item number | WL62172 |
| model | 98 00 22 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 00 22 |
| dimensions (LxWxH) | 195 mm x 53 mm x 17 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 230 mm x 83 mm x 48 mm |
| Packaging volume | 0.932 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| standards | DIN EN 60900 | IEC 60900 |
| RoHS conform | no |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 190 mm |
| wrench width | 22 mm |
| Manufacturer Nr. | 98 00 22 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Knipex
-
Knipex 42 34 280. Welding grip pliers, galvanised, 280 mm€32.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 42 24 280. Welding grip pliers, galvanised, 280 mm€33.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 42 44 280. Welding grip pliers, galvanised, 280 mm€34.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 44 10 J5. Circlip pliers for inner rings in bores, black powder-coated, 570 mm€113.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost