Knipex 98 00 3/4". Open-end wrench, chrome-platedw position 15 °, wrench size 3/4 ", 190.5 mm
€24.59
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62175
Manufacturer Nr.
98 00 3/4"
Open-end wrench, chrome-plated, jaw position 15 °, wrench size 3/4 ", 190.5 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL62157 | 7 mm |
| WL62158 | 8 mm |
| WL62159 | 9 mm |
| WL62160 | 1/2" |
| WL62161 | 1/4" |
| WL62162 | 10 mm |
| WL62163 | 11 mm |
| WL62164 | 12 mm |
| WL62165 | 13 mm |
| WL62166 | 14 mm |
| WL62167 | 15 mm |
| WL62168 | 16 mm |
| WL62169 | 17 mm |
| WL62170 | 18 mm |
| WL62171 | 19 mm |
| WL62172 | 22 mm |
| WL62173 | 24 mm |
| WL62174 | 27 mm |
| WL62175 | 3/4" |
| WL62176 | 3/8" |
| WL62177 | 5/16" |
| WL62178 | 5/8" |
| WL62179 | 7/16" |
| WL62180 | 9/16" |
Jaw position 15°. Basic tool chrome-plated. - Length l max.: 190,5mm - Head thickness a max.: 9mm - Head width b max.: 47mm
- jaw position 15°.
- Basic tool chrome-plated
Product details
| item number | WL62175 |
| model | 98 00 3/4" |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 00 3/4" |
| dimensions (LxWxH) | 185 mm x 42 mm x 11 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 189 mm x 72 mm x 48 mm |
| Packaging volume | 0.637 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| standards | DIN EN 60900 | IEC 60900 |
| RoHS conform | no |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 190.5 mm |
| Manufacturer Nr. | 98 00 3/4" |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Knipex
-
-
Knipex 00 21 99 V15. Ersatz-Werkzeugtafeln für 00 21 05 (2x)€37.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost

