Knipex 98 01 10. Ring spanner, chrome-plated, cranked, wrench size 10 mm, 160 mm
€20.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62184
Manufacturer Nr.
98 01 10
Ring spanner, chrome-plated, cranked, wrench size 10 mm, 160 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL62181 | 7 mm |
| WL62182 | 8 mm |
| WL62183 | 9 mm |
| WL62184 | 10 mm |
| WL62185 | 11 mm |
| WL62186 | 12 mm |
| WL62187 | 13 mm |
| WL62188 | 14 mm |
| WL62189 | 15 mm |
| WL62190 | 16 mm |
| WL62191 | 17 mm |
| WL62192 | 18 mm |
| WL62193 | 19 mm |
| WL62194 | 22 mm |
| WL62195 | 24 mm |
Cranked. Chrome-plated basic tool. - Width across flats: 10mm - Length l max.: 160mm - Head thickness a max.: 9mm - Height of offset h max.: 20mm - Head width b max.: 17mm
- Offset
- Basic tool chrome-plated
Product details
| item number | WL62184 |
| model | 98 01 10 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 01 10 |
| dimensions (LxWxH) | 165 mm x 15 mm x 26 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 189 mm x 72 mm x 48 mm |
| Packaging volume | 0.637 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| standards | DIN EN 60900 | IEC 60900 |
| RoHS conform | no |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 160 mm |
| wrench width | 10 mm |
| Manufacturer Nr. | 98 01 10 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Knipex



