Knipex 98 01 13. Ring spanner, chrome-plated, cranked, wrench size 13 mm, 185 mm
€22.71
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62187
Manufacturer Nr.
98 01 13
Ring spanner, chrome-plated, cranked, wrench size 13 mm, 185 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL62181 | 7 mm |
| WL62182 | 8 mm |
| WL62183 | 9 mm |
| WL62184 | 10 mm |
| WL62185 | 11 mm |
| WL62186 | 12 mm |
| WL62187 | 13 mm |
| WL62188 | 14 mm |
| WL62189 | 15 mm |
| WL62190 | 16 mm |
| WL62191 | 17 mm |
| WL62192 | 18 mm |
| WL62193 | 19 mm |
| WL62194 | 22 mm |
| WL62195 | 24 mm |
Cranked. Chrome-plated basic tool. - Width across flats: 13mm - Length l max.: 185mm - Head thickness a max.: 11mm - Height of offset h max.: 23mm - Head width b max.: 21.5mm
- Offset
- Basic tool chrome-plated
Product details
| item number | WL62187 |
| model | 98 01 13 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 01 13 |
| dimensions (LxWxH) | 200 mm x 19 mm x 33 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 213 mm x 75 mm x 49 mm |
| Packaging volume | 0.799 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| standards | DIN EN 60900 | IEC 60900 |
| RoHS conform | no |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 185 mm |
| wrench width | 13 mm |
| Manufacturer Nr. | 98 01 13 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Knipex
-
Knipex 74 22 200. Power side cutter, black atramentized, 200 mm€28.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 74 22 250. Power side cutter, black atramentized, 250 mm€35.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost

