Starlight 100-010597. Semi-rigid light guide, 2-arm, arm length 600 mm + 800 mm, active diameter 4.5 mm
€307.12
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
STL-100-010597
Manufacturer Nr.
100-010597
Semi-rigid light guide, 2-arm, arm length 600 mm + 800 mm, active diameter 4.5 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€307.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Leica.Combination light guide adapter on focusing columns, Routine M series
€120.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-011435. Flexible light guide, 1-arm, arm length 1000 mm, active diameter 11.0 mm
€431.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Semi-rigid light guide GLS2-600+800-4.5
- 2-armed
- arm length 600 mm + 800 mm
- active diameter 4.5 mm
Product details
| item number | WL62658 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-010597 |
| length | 600 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black |
| material | steel / brass |
| Light conductor connection | 15 mm |
| Radiation angle | 70° |
| Temperature input (light source) | 230 °C |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-010597 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Starlight
-
Starlight 100-006343. Adapter for bulkhead light guide, 10 / 12 mm€37.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-005116. Reducing ring for ring lights, 66 mm to 52 mm€27.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-004778. Column mounting, for incident light lamps, D 25 mm€72.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-005120. Column mounting, for incident light lamps, D 32 mm€72.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










