Starlight 100-003907. Flexible light guide, 2-arm, arm length 1600 mm, active diameter 4.5 mm
€286.00
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
STL-100-003907
Manufacturer Nr.
100-003907
Flexible light guide, 2-arm, arm length 1600 mm, active diameter 4.5 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€286.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Zeiss 121101. Fibre optic cable flexible, 1-arm
€90.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-010057. Cold light source, passive cooling, 30 W, 4,000 K, CRI 80
€638.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Flexible light guide GLF2-1600-4.5
- 2-arm
- arm length 1600 mm
- active diameter 4.5 mm
Product details
| item number | WL62785 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-003907 |
| length | 1600 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black |
| material | steel spiral, PVC |
| ambient operating temperature (to) | 80 °C |
| Temperature input (light source) | 240 °C |
| Radiation angle | 70° |
| Light conductor connection | 15 mm |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-003907 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Starlight
-
Starlight 100-012024. Diffusor disk for ring lights, for RL1-10 series€38.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-011180. Adapter, for Nikon microscopes (bayonet)€76.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost












