Nitto Kohki DAH102-Y1 24V. DC Linear Piston Compressors 12/24V
NITTO KOHKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€369.55
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
NHK-191115251
Manufacturer no.
DAH102-Y1 24V
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.DAH102-Y1 24V
ConditionNew
Article
NHK-191115251
Gleichstrom Kompressoren
Frequently Bought Together
-
This Item:
€369.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki DP0110-Y1 24V. DC Diaphragm Pumps 12V/24V
€257.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki DPE-100-2E 24V. DC Liquid Pumps 24V
€202.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Specification
| Operating pressure: | 0.2 bar |
| Air flow rate: | 5 l/min |
| Rated Voltage: | 12 V 24 V |
| Maximum pressure: | 0.5 bar |
| Power consumption: | 0.81 A 0.40 A |
| Lifetime: | 10.000 h |
| Outlet: | Hose nipple 6mm A.D. |
| Term: | permanent |
| Ciol protection class: | A or equivalent (JETL) |
| Dimensions (L x W): | 76 x 70 mm |
| Weight: | 0.91 kg |
| Cable length: | 300 mm |
| Manufacturer Nr. | DAH102-Y1 24V |
|---|---|
| Manufacturer | Nitto Kohki |
| Weight | 1.000000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










