E2. Fleischkasten, 60x40x20 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€12.85
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
E2
Manufacturer no.
E2
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.E2
Country of originGermany
ConditionNew
Article
E2
Fleischkasten
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 43/17. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x18,5 cm
€77.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP S 86/42 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€140.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 20 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 56.7 x 36.8 x 19.5 cm |
| Material | HD-PE |
| Weight | 2 kg |
| Note | Box inserts do not fit into this box. |
| Colour | traffic red similar RAL 3020 |
| Manufacturer Nr. | E2 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 55 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










