Auer ER 0,88-118+DK. Eimer rund
€0.49
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
ER 0,88-118+DK
Manufacturer Nr.
Eimer & Dosen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€0.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SC A 1.5-119 F1. Screw-top jars Basic, White pail, green lid
€2.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SC AG 0.5-99 F4. Screw-top jars with comfort handle, White pail, blue lid
€2.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Comprising | Pail with lid, plastic handle |
| Diameter x Height | 11.8 x 11.9 cm |
| Interior height | 11 cm |
| Weight | 43 g |
| weight-bearing capacity | 968 g |
| load | 6.6 kg |
| Colour | traffic white similar RAL 9016 |
| ISO-Volume | 0.88 liter |
| Handle | Plastic handle |
| Lid | with lid |
| Material | PP |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 4480 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer














