SK 5-3020. Sichtlagerkästen SK, 50x31x20 cm
€9.11
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
SK 5-3020
Manufacturer Nr.
SK 5-3020
Sichtlagerkästen SK
Frequently Bought Together
-
This Item:
€9.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
RK 5214. Rack boxes and material flow boxes, 50x23,4x14 cm
€6.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SK 1-6018. Sichtlagerkästen SK, 8,5x10,2x5 cm
€0.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 50 x 31 x 20 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 45.5 x 28.1 x 18.9 cm |
| Possible number of cross dividers | 8 |
| Viewing/access opening W x H | 24 x 12.6 cm |
| Volume | 25 liter |
| Weight | 1.17 kg |
| Material | PP |
| Colour | traffic red similar RAL 3020 |
| Manufacturer Nr. | SK 5-3020 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 77 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
RO 64 PA BO-3020. Transportroller Kompakt mit Polyamid-Rädern, 61,6x41,6x17,2 cm€25.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
INL 600A0E2. Standard Inliner, 2" Innengewinde mit Verschluss€17.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
RO 64 PA-5015. Transportroller Kompakt mit Polyamid-Rädern, 61,6x41,6x17,2 cm€25.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
RO 64 PA-3020. Transportroller Kompakt mit Polyamid-Rädern, 61,6x41,6x17,2 cm€25.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










